5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka!

W zakupie prezentu na Dzień Dziecka często najtrudniejszą kwestią okazuje się znalezienie samego pomysłu: co by to mogło być? Miś, książka, lalka, samochód? Te rozważania warto zacząć od tego, do czego ma dana rzecz służyć dziecku? Jeśli miałoby to być coś rozwojowego, ciekawego i angażującego całą rodzinę do wspólnej zabawy, to mamy dla Ciebie kilka interesujących propozycji!

1. Zręcznościowe szaleństwo z rodziną

Świetnym rodzajem zabawek są gry i puzzle dla dzieci. Zabawa przy ich użyciu to często wiele radości i przeżyć, których dziecko uczy się dzięki nim, jak zdrowa rywalizacja, wygrywanie, ale też radzenie sobie z przegraną. Jest to też świetna okazja do pobycia razem i spędzenia wspólnego popołudnia całą rodziną. Ciekawym wyborem dla takich rodzinnych momentów mogą okazać się gry zręcznościowe, które dostarczają wyjątkowo dużo emocji i zapewniają pasjonujące rozgrywki i wiele śmiechu. Może być to znana gra w rzutki, czy piłkarzyki, ale warto też poszukać nowych mniej znanych gier, gdzie można odkryć inne umiejętności.

2. Coś na skupienie i spostrzegawczość

Jeśli wybieramy spośród gier i puzzli dla dzieci to oczywiście mamy przed sobą całą listę puzzli z postaciami z bajek, zwierzętami i widokami. Bogata oferta, którą znajdziemy na stronie manima.pl, jest przeznaczona dla różnych grup wiekowych z rozróżnieniem stopnia trudności. Będzie to więc świetny pomysł na prezent dla dzieci w różnym wieku. Wspólne układanie puzzli może być równie pasjonującym zajęciem co gry zręcznościowe, a dodatkowo może mieć wymiar relaksacyjny i edukacyjny, jeśli wybierzemy np. puzzle z gatunkami różnych zwierząt.

3. Nauka przez zabawę

Jeśli stawiamy na edukacyjny wymiar gier i zabawek, warto poszukać czegoś, co skutecznie połączy rozrywkę ze zdobywaniem wiedzy. Gry edukacyjne to bardzo długa i ciekawa lista propozycji dla dzieci starszych i młodszych. Zależnie od wybranego poziomu dzieci uczą się rzeczy dostosowanych do ich potrzeb i wieku. Maluchy mogą w ten sposób poznawać zwierzęta, czy zawody, podczas gdy starsze dzieci mogą odkryć zadziwiające fakty ze świata i przetestować własną wiedzę z różnych dziedzin nauki.

4. Rozwijanie pamięci

Rozwijające gry i puzzle dla dzieci mogą stawiać również na ćwiczenie pamięci. Wytężona praca mózgu i rozwijanie umiejętności zapamiętywania przyda się przy grach pamięciowych. W sklepie manima.pl znajdziemy bardzo duży wybór gier memos, które wymagają od grających skupienia i zapamiętywania jak najwięcej szczegółów. Daje to możliwość przeprowadzania rozgrywek, pełnych śmiechu i dobrej zabawy.

5. Nie tylko dla miłośników tradycyjnych gier

Dla fanów tradycyjnych planszówek również znajdzie się coś ciekawego. W tym zakresie znajdziemy dobrze znane wszystkim warcaby czy chińczyka, ale warto też otworzyć się na nowe gry, których wiele powstaje w ostatnich latach. W tej kwestii można wybierać od bardzo prostych, po rozbudowane, bogate w wiele dodatków gry strategiczne.

Wybór odpowiedniego prezentu na Dzień Dziecka może być prostszy, niż myślisz. Gry edukacyjne, zręcznościowe, puzzle i wiele innych to świetna opcja do zaangażowania całej rodziny do wspólnej zabawy. Po więcej ciekawych propozycji na prezent dla dziecka zapraszamy do sklepu manima.pl.