Za jaką postać z bajki się przebrać?

Karnawał zbliża się wielkimi krokami. Wielu rodziców już niedługo będzie przeżywało prawdziwy dylemat: w co przebrać swoje dziecko? Istota tego pytania nie dotyczy jedynie wyboru samej postaci. Równie ważne jest to, by pomysł był realny do urzeczywistnienia zarówno pod względem wykonania przebrania, jak i kosztów, jakie należałoby ponieść w związku z jego realizacją.  

Możemy skorzystać z usług profesjonalnych wypożyczalni strojów karnawałowych i w ten sposób przygotować przedszkolaka czy ucznia szkoły podstawowej do udziału w zabawie. Jednak czyż samodzielne wykonanie przebrania albo zaangażowanie do pomocy w przygotowaniu takiego stroju pozostałych domowników nie byłoby wspaniałym rodzinnym wyzwaniem? A może skorzystanie z nieocenionej pomocy babci zapewni moc cudownych wspomnień, ilekroć spotkamy się przy świątecznym stole? 

Zatem zastanówmy się, w jaką postać przebrać nasze dziecko, aby nie było to zbyt skomplikowane i kosztowne.  

A może księżniczka?

Która dziewczynka nie chciałaby być księżniczką? I tu do wyboru mamy cały przegląd pięknych dam rodem z bajek Disneya. Królewna Śnieżka z nadgryzionym jabłkiem, Kopciuszek ze szklanym pantofelkiem, a może Roszpunka z długim złotym warkoczem czy mroźna Elsa z Krainy Lodu? Taki wybór zachwyci zarówno te mniejsze, jak i starsze dziewczynki. Wystarczy wykorzystać posiadaną elegancką sukienkę, następnie  ponaszywać lub poprzyklejać koraliki, cekiny czy błyszczące diamenciki, aby dodać jej szyku i wyjątkowości. Do tego może jakaś błyszcząca biżuteria i diadem? I stylizacja gotowa. Delikatny makijaż i fryzura dopełnią całości. 

Przebranie za zwierzątko

A może Twoje dziecko uwielbia zwierzęta i chciałoby przebrać się za jakiegoś zwierzaka? Wystarczą getry, koszulka w odpowiednim kolorze, skrzydła i czułki i możemy zaczarować nasze dziecko w biedronkę, motylka czy pszczółkę.

 Równie lubianym motywem wybieranym na zabawy karnawałowe przez dzieci jest lisek, kotek, piesek, zajączek czy myszka. Czasem dorobiony ogonek, uszka i wąsiki mogą zdziałać prawdziwe czary i przeobrazić Twoje dziecko w małego futrzastego milusińskiego. Szczególnie atrakcyjne może okazać się przebranie w pieska, jeśli Twoje dziecko kocha Psi Patrol lub kotka rodem z bajki Kot w Butach, a może Twoja pociecha będzie Filemonem lub Kotem ze Shreka?

Przebranie za bohatera lub superbohatera

Niezwykle popularnym przebraniem dla chłopców tych mniejszych, jak i tych całkiem dużych jest policjant, strażak czy pilot. W sieciówkach za stosunkowo niewielkie pieniądze można kupić akcesoria, które wyposażą postać w czapkę, broń czy policyjny lizak. W ten sposób Twój maluch może stać się Strażakiem Samem czy wyobrazić sobie, że pilotuje maszynę rodem z bajki Samoloty. Jednak wyjątkową popularność zyskują przebrania za superbohaterów ratujących świat, począwszy od Supermana, Batmana, Spidermana czy ich nieco starszych odpowiedników, na czele z Zorro. 

A może Twoje dziecko chciałoby przebrać się bardziej tradycyjnie za złodzieja, Indianina czy kowboja? Wszystko zależy od jego zainteresowań i pasji. Równie  atrakcyjne dla starszych chłopców są przebrania za pirata, czy czarodzieja, szczególnie wobec popularności takich filmów jak Władca Pierścieni, Hobbit czy Piraci z Karaibów. 

Możliwość wyboru postaci jest w zasadzie nieograniczona. Wystarczy uważnie posłuchać swojego dziecka, aby dowiedzieć się, do jakiej postaci będzie mu najbliżej. Przy realizacji pomysłu na przebranie na pewno pomocne będą rady zaczerpnięte z internetu, ale również własna inwencja i wyobraźnia. Możemy również skorzystać z pomysłów innych mam, a może wymienić się doświadczeniami  przy przygotowywaniu przebrania lub samymi strojami, aby w ten sposób zniwelować koszty ich wykonania. 

Życzymy Wam dobrej zabawy!

Dodaj komentarz