Lego Mario 👨‍🔧 Ranking TOP 5

Lego wypuściło serię klocków adresowaną do fanów kultowego bohatera gier komputerowych — Mario znanego również jako Super Mario. Nosi on charakterystyczną czerwoną koszulkę, niebieskie spodnie na szelkach, czerwoną czapkę. Jego znakiem szczególnym jest czarny wąs. Lego ożywia legendarne postacie z gry i umożliwia tworzenie przez graczy własnych indywidualnie skrojonych poziomów. Miłośnicy przygód Mario mogą oddać się zabawie dzięki specjalnym zestawom Lego Mario, a poniżej prezentujemy ranking top 5 najpopularniejszych zestawów w sieci.

5. LEGO Super Mario 71391 Sterowiec Bowsera – zestaw dodatkowy

Lego Super Mario Sterowiec Bowsera to 1152 elementy, dzięki którym każdy ośmiolatek ułoży okazały sterowiec Bowsera. Sterowiec będzie świetnym pretekstem do zabawy, po zakończeniu której, odłożony na półkę ozdobi pokój dziecka.

W skład zestawu wchodzą figurki przeciwników, tj. Kamek, Rocky, Wrench i Goomba, a także blok POW i armatnia rura startowa, dzięki której rozpoczniesz poziom i zwiększysz szansę na zdobycie cyfrowych monet. Zestaw ten polecany jest jako uzupełnienie zestawów startowych 71360 lub 71387, które umożliwiają interaktywną zabawę. Sterowiec można rozłożyć, aby dostać się do jego wnętrza. Jest to idealny prezent dla fanów Super Mario.

4. LEGO Super Mario 71389 Podniebny świat Lakitu – zestaw dodatkowy

Kolejny zestaw Lego Super Mario Podniebny świat Lakitu to zestaw dodatkowy dedykowany dzieciom od 7 lat, które posiadają zestawy startowe o numerach 71360 lub 71387.

Składa się on z 484 elementów, pozwalających na zbudowanie specjalnej chmurkowej platformy, po której figurki Mario i Luigi mogą się poruszać, aby strącić Lakitu. W zestawie znajdziemy figurki Lakitu, Bullet Billa i Fuzzy’ego, a także specjalny blok czasu, dzięki któremu można zdobyć dodatkowe sekundy niezbędne do rozgrywania i ukończenia poziomu.

3. LEGO Super Mario 71403 Przygody z Peach – zestaw startowy

Zestaw startowy Lego Super Mario Przygody z Peach to 354 elementy, dzięki którym dziecko w wieku 6 lat rozpocznie swoją przygodę z Super Mario. W skład zestawu wchodzi figurka Lego Peach, która posiada ekran LCD, czujnik kolorów i głośnik.

Dzięki temu wyposażeniu można zaobserwować jej różne reakcje na ruch, a także usłyszeć muzyczne efekty i odgłosy rodem z gier wideo. Oprócz tego w komplecie znajdziemy rurę startową, słupek końcowy, huśtawkę, figurki Lemmy’ego, Yellow Toada i Lava Bubble, a także latający pytajnikowy blok. Zestaw zachęca do kreatywnej zabawy, również w gronie koleżanek i kolegów dysponujących dodatkowymi zestawami.

2. LEGO Super Mario 71387 Przygody z Luigim – zestaw startowy

Startowy zestaw Super Mario Przygody z Luigim to 284 elementy dla dzieci od 6 lat wprowadzające je w świat przygód Luigiego. Zestaw zawiera figurkę Luigiego, która dzięki wyświetlaczowi LCD i głośnikowi reaguje na ruch i odtwarza odgłosy znane z gier komputerowych. Dzieci pomagając Luigiemu przejść z rury startowej do słupka końcowego, będą zbierać cyfrowe monety za latanie i pokonanie huśtawki.

Korzystając z pytajnikowego bloku mogą zobaczyć jak Luigi będzie się zachowywał i reagował na inne figurki. Zestaw zachęca do kreatywnej zabawy i stymuluje wyobraźnie dziecka, inspirując je do budowania własnych poziomów gry i przeżywania nowych przygód.

1. LEGO Super Mario 71360 Przygody z Mario – zestaw startowy

Dla nieco starszych, dorosłych fanów Spider-Mana Lego przygotowało ogromny zestaw 2708 elementów tworzących model rezydencji Doktora Stange’a Sanctum Sanctorum. Model ten znany z kultowych filmów Marvela, a więc: „Avengers: Wojna bez granic” i „Doktor Strange w multiwersum obłędu” to trzypiętrowa replika budynku.

Oprócz szeregu elementów wyposażenia zestaw zawiera aż dziewięć figurek, są to: Doktor Strange, Wong, Iron Man, Spider-Man, Ebony Maw, baron Mordo, ponury Strange, martwy Strange i Scarlet Witch. Ten piękny model kolekcjonerski na pewno wprawi w zachwyt każdego miłośnika filmów Marvela i superbohaterów. Będzie pięknym elementem wystroju pomieszczenia każdego fana.

Dodaj komentarz